Bütün Pazarlamacılar Yalancıdır * Seth Godin

Bütün Pazarlamacılar Yalancıdır
Güvenilmez Dünyada Güvenilir Hikayeler Anlatmanın Gücü
Seth Godin

Elma Yayınevi / İş ve Yönetim serisi Etiket: 12,00 YTL
NetKitap Ederi: 9,60 YTL

Sakın yanılgıya düşmeyin. Bu bir taktik ya da öyle ufak tefek bir mesele değil. Bu tamamen yepyeni bir çalışma yöntemi. Fikirlerin yayılış biçiminde ortaya çıkan köklü değişim.

Ya yayılması mümkün hikayeler anlatacaksınız ya da olayın tamamen dışında kalacaksınız.

Bana sadece gerçekleri anlatma, bunun yerine bir hikaye anlat. Dikkat çekici ol! Tutarlı ol! Güvenilir ol! Hikayeni inanma eğiliminde olanlara anlat. Pazarlama güçtür. Onu akıllıca kullan,
Yalanı yaşa.

Amerika'da ve Dünyada en çok satan kitaplardan "Mor İnekéin yzarı Seth Godin'den yine ençok satanlar listesine girmiş yeni kitap.

İster tüketici olun, ister pazarlamacı, hiçbir zaman pazarlama olayına bu gözle bakmış olamazsınız. Eğer pazarlamacı iseniz, kitabın adına bakarak bunun kendi şahsınıza yönelik bir saldırı olduğunu düşünebilirsiniz. Eğer tüketici olarak şu anda bu kitabı almışsanız, o zaman da "bunca yıldır pazarlamacıların oyununa gelmişiz" diye hayıflanabilirsiniz. Ama pazarlamacı ya da tüketici, ne olursanız olun, pazarlama olayına gelin bir de bambaşka gözle, "Seth Godin gözlükleri"yle bakalım. Godin kitabına bu adı vermekle kalmamış, esprili anlatım üslubuyla da baştan sona hem pazarlamacılarda hem de tüketicilerde post-modern pazarlama olayına yönelik bir farkındalık ve bir bilinç oluşturmayı hedeflemiştir. İster pazarlamacı isterse tüketici sıfatıyla okuyun, her sayfada bir parça kendinizi ve pazarlama sürecinde yaşadıklarınızı bulacak ve tatlı tatlı tebessüm etmekten kendinizi alamayacaksınız.

Çeviren: Serpil Demirci, Gürcan Günay – 160 sayfa, 2. hamur, ISBN: 9756093161; Boyut: 13,5x21cm; Baskı Tarihi: Mayıs 2006
Özgün Dili: İngilizce; Özgün Adı: All Marketers Are Liars
Etiket 12,00 YTL, %20 indirim 2,40 YTL, NetKitap'ta 9,60 YTL